تماس: 02191074724

5 سوالی که باید در خصوص بیمه عمر از خود بپرسید

سپتامبر 18, 2019 (0) نظر ,

5 سوالی که باید در خصوص بیمه عمر از خود بپرسید

در بازار بیمه، تبلیغاتی وجود دارد که ادعا می‌کنند که «تنها با پرداخت مبلغی اندک در روز می‌توانید می توانید خانواده خود را بیمه عمر کنید». این تبلیغات معمولاً به بیمه عمر مدت دار اشاره می‌کنند. اگر در بازه زمانی این بیمه فوت کنید، خانواده شما مستمری فوت دریافت خواهند نمود.

1- چرا بیمه عمر؟

پیش از خرید بیمه عمر ، در مورد چرایی خرید آن فکر کنید. آیا در خصوص بروز مرگ زودهنگام، از خانواده خود محافظت می‌کنید؟ آیا بدهی اضافی دارید که نیازمند پوشش است؟ آیا می‌خواهید ارث بگذارید یا به خیریه کمک کنید؟

2- چه نوع پوششی وجود دارد؟

بیشتر افراد به دو نوع پوشش دسترسی دارند: گروهی و فردی:

پوشش گروهی

بیشتر شرکت‌ها به کارمندان خود به عنوان مزایای شغلی، بیمه عمر مدت دار ارائه می‌کنند. این بیمه، بیمه گروهی مدت دار نامیده می‌شود، چون به عنوان بخشی از گروهی بزرگتر، بیمه دریافت می‌کنید.

بیمه فردی

بیمه فردی نیز بیمه ای است که برای پوشش شخص شما ارائه می‌شود.

3- اگر نمردم چه؟

برخی از افرادی که بیمه عمر مدت دار خریداری می‌کنند، نگران این هستند که اگر در این مدت نمردند، مبلغی دریافت نخواهند کرد. اگر بیمه مدت دار شما نزدیک پایان یافتن است، گزینه تمدید آن را در اختیار دارید. اگر بیمه خود را تمدید کنید، باید انتظار جهشی در حق بیمه داشته باشید. بنابراین بهتر است که بیمه جدیدی خریداری نمایید.

4- چگونه می‌توانم بیمه خود را بروز نمایم؟

بیشتر بیمه‌های مدت دار، «گزینه تبدیل» را دارند. این کار امکان تبدیل بیمه قدیمی‌ خود به بیمه دائمی‌ جدید و تمدید بیمه کنونی البته با حق بیمه بیشتر را دارید. این ویژگی به بیمه انعطاف می‌دهد اما برخی از بیمه ها محدودیت هایی را بروزرسانی اعمال می‌کنند که باید با آنها آشنایی داشته باشید.

5- بیمه را از کجا خریداری کنم؟

شرکت های آنلاین زیادی وجود دارند که می توانند بیمه مدت دار ارائه نمایند. این شرکت ها بر پیدا کردن کم هزینه ترین بیمه بر اساس اطلاعات شخصی وارده شما می باشند. برای داشتن تجربه شخصی تر، می توانید با یک متخصص بیمه مشورت کنید.

5 سوالی که باید در خصوص بیمه عمر از خود بپرسید

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

هجده − 4 =