تماس: 02191074724

عواملی که حق بیمه عمر را زیاد می کنند

فوریه 19, 2020 (0) نظر , , ,

عواملی که حق بیمه عمر را زیاد می کنند

عواملی که حق بیمه عمر را زیاد می کنند

یکی از سوالاتی که مشتریان در زمان خرید بیمه عمر مطرح می کنند، حق بیمه عمر است. علاوه بر قوانین کلی که در مورد خرید بیمه عمر تعریف شده است، هر شرکت بیمه قوانینی را مختص خود وضع کرده است. به هر حال شما به عنوان بیمه گذار لازم است در بازه های زمانی مشخص مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت نمایید که این میزان، برحسب عوامل مختلف متفاوت خواهد بود.

فاکتورهای موثر بر حق بیمه عمر

1-   سن بیمه شونده

از آنجایی که در سنین بالاتر خطر از کار افتادگی، بیماری و مرگ بیشتر است لذا خرید بیمه عمر برای افراد مسن، بیشتر خواهد بود. هر چه در سنین جوانی اقدام به خرید این بیمه نامه نمایید، حق بیمه کمتری را برای شما در نظر می گیرند.

2-   اعتیاد به مواد مخدر

حق بیمه عمر برحسب وضعیت سلامتی بیمه شونده تعیین می شود چرا که این بیمه نامه، با طول عمر بیمه شونده در ارتباط است. هر عاملی که منجر به خطر افتادن سلامتی بیمه شونده گردد، ریسک بزرگی برای بیمه گر بوده و تبعا حق بیمه بیشتری را منظور می کند.

3-   میزان چاقی

شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم نسبت قد به وزن بیمه شونده یکی از مهمترین عواملی است که حق بیمه را تعیین می کند. این نسبت برای هر فرد باید در حد اعتدال باشد اما به هر میزان که وزن بیشتر برود، چون احتمال مرگ در اثر بیماری های مرتبط با چاقی بیشتر می شود، در نتیجه حق بیمه نیز افزایش می یابد.

4-   وضعیت سلامتی بدن

در زمان خرید بیمه عمر لازم است وضعیت سلامتی بیمه شونده توسط پزشک معتمد شرکت بیمه گر کنترل شود. وجود هر گونه بیماری در فرد، به معنای ریسک بیشتر برای بیمه گر خواهد بود. به همین دلیل به مراتب به حق بیمه افزوده خواهد شد. قاعدتا این امر بدین منظور است که بیمه عمر قرار است در زمان بیماری از شما حمایت کند. چنین افرادی بیشتر به بیماری مبتلا شده و به حمایت بیشتر بیمه گر نیاز دارند.

عواملی که حق بیمه عمر را زیاد می کنند

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

چهار + یازده =