تماس: 02191074724

آیا با جداول امید به زندگی آشنایی دارید؟

ژانویه 15, 2020 (0) نظر

جداول امید به زندگی

آیا با جداول امید به زندگی آشنایی دارید؟

جداول امید به زندگی در بیمه عمر مهمترین معیار برای شرکت های بیمه جهت تعیین ریسک و خطرات بیمه نامه مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که شما درخواست استفاده از برخی از پوشش های بیمه عمر را دارید، بیمه گر باید براساس شدت ریسک مبلغ حق بیمه را تعیین کند.

برای مثال در مورد پوشش بیماری های خاص، اگر خطر ابتلای شما به این بیماری ها زیاد باشد، به این معنا که بیمه گر باید در حالت آماده باشد و با توجه به شرایط شما، لازم است هزینه زیادی را به بیمه گذار پرداخت نماید. به همین دلیل است که جداول امید به زندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

فاکتورهای موثر بر روی تدوین جداول امید به زندگی

شرکت های بیمه علاوه بر اینکه سلامتی بیمه شوندگان را بررسی می کنند، جداول امید به زندگی را به عنوان یکی از مهمترین ارکان قضاوت خود قرار می دهند تا طول عمر نسبی افراد را محاسبه کنند. در این جداول فاکتورهای مختلفی به عنوان عوامل موثر بر امید به زندگی در نظر گرفته می شود:

1-   ژنتیک افراد

ژنتیک تنها عامل غیر قابل کنترل بر روی طول عمر زندگی افراد است. به هر حال برخی از عوامل موثر بر سلامتی، به ژنتیک وابسته بوده و در نتیجه نمی توان مانع تاثیر آن ها بر روی امید به زندگی و طول عمر شد.

2-   جنسیت

تحقیقات نشان می دهد که امید به زندگی در خانم ها بیشتر از مردان است. شرکت ها بیمه گر به این مسئله در زمان فروش بیمه نامه بسیار توجه دارند.

3-   اعتیاد

در صورتی که به استفاده از هر گونه مواد مخدر اعتیاد دارید، خطر ابتلا به بیماری و مرگ و میر در شما بیشتر خواهد شد. به همین دلیل است که افراد مبتلا به اعتیاد برای خرید بیمه عمر دچار مشکل می شوند.

4-   وضعیت تاهل

از آنجایی که شما با ازدواج یک همراه در زندگی خواهید داشت که در تسکین غم و مشکلات به شما کمک نموه و از طرفی زوج ها پیگیر سلامتی یکدیگر هستند، در نتیجه امید به زندگی آن ها بالاتر خواهد بود.

5-   رژیم غذایی

افرادی که در رژیم غذایی خود بیشتر از منابع طبیعی استفاده نموده و کمتر به سراغ غذاهای فرار شده می روند، شانس سلامتی بیشتری خواهند داشت. در این میان، وزن افراد نیز بسیار تعیین کننده است.

6-   چشم انداز مثبت

روانشناسان ثابت نموده اند که افراد با دیدگاه و نگرش مثبت نسبت به زندگی، از سلامتی و طول عمر بیشتری برخوردار خواهند بود.

آیا با جداول امید به زندگی آشنایی دارید؟
  • آیا با جداول امید به زندگی آشنایی دارید؟
5

خلاصه

در شرکت های بیمه برای فروش بیمه عمر از جداول امید به زندگی استفاده می کند تا ازاین طریق بتوانند میزان ریسک های تحت پوشش رابرآورد هزینه نمایند.

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

13 − 13 =