تماس: 02191074724

تاریخچه بیمه عمر در ایران

سپتامبر 15, 2019 (0) نظر ,

تاریخچه بیمه عمر در ایران

حتما این سوال برای شما پیش آمده است که اولین بار، فروش بیمه عمر در ایران از چه زمانی آغاز شد.  در ابتدا در سال 1314 شرکت بیمه خارجی ویکتوریا، در ایران یک نمایندگی بیمه راه اندازی نمود که فروش بیمه عمر با دو امضا – یکی از سمت ایران و یکی از سمت شرکت ویکتوریا- به صورت رسمی انجام می شد تا این که در عرض یک سال، این نمایندگی بیمه تمامی سهام خود، 150 بیمه نامه به حق بیمه کلی 40 هزار تومان و تعهد 800 هزار تومانی را به شرکت بیمه ایران واگذار نمود.

در سال 1315، شرکت بیمه ایران فعالیت خود را با یک شرکت بیمه اتکایی سوئیسی به نام یونیون آغاز نموده و در سال 1336 و 1340، به ترتیب شرکت بیمه ملی و شرکت بیمه سهامی امید نیاز به مشارکت به بیمه ایران پرداختند. این روند ادامه داشت تا این که اولین شرکت تخصصی بیمه عمر و حوادث، در سال 1353 با مشارکت بیمه بین المللی ایران و آمریکا، فعالیت خود را با راه اندازی نمایندگی هایی در شهرهای بزرگ کشور آغاز نمود.

تاریخچه بیمه عمر در ایران . در سال 1355، بیمه ایران یک شرکت بیمه به نام ایران عمر را با شرکت بیمه آمریکایی راه اندازی نمود که تنها در مدت یکسال توانست 1238 بیمه نامه عمر را به فروش برساند.

در اوایل دهه 80، شرکت های خصوصی بیمه عمر تاسیس شده و فروش بیمه نامه را در شهرهای مختلف کشور ارائه نمودند.  تا این که امروزه شما در شهر محل زندگی خود می توانید به نمایندگی های بیمه عمر مراجعه نموده و یک بیمه نامه را متناسب با شرایط مد نظر خود و با توافق بیمه گر، تهیه نمایید.   خوشبختانه بیمه نامه هایی که در سال های اخیر در اختیار بیمه گذاران قرار می گیرد، خدمات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار داده و دامنه حمایتی آن ها از بیمه گذاران افزایش یافته است به همین دلیل است که مردم امروزه، خرید بیمه عمر را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر می گیرند.

تاریخچه بیمه عمر در ایران
  • تاریخچه بیمه عمر در ایران
5

خلاصه

تاریخچه بیمه عمر در ایران و اینکه بیمه عمر از کی در ایران راه اندازی شد را می توانید در این مقاله به صورت خلاصه مطالعه کنید

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

20 − شش =