تماس: 02191074724

اشتباهاتی که در زمان خرید بیمه عمر باید از آن ها دوری نمود

فوریه 15, 2020 (0) نظر , ,

اشتباهاتی که در زمان خرید بیمه عمر باید از آن ها دوری نمود

اشتباهاتی که در زمان خرید بیمه عمر باید از آن ها دوری نمود !! اگر چه خرید بیمه عمر به عنوان یک روش تضمینی برای سرمایه گذاری طولانی مدت شناخته شده است اما در صورتی که از روش های صحیحی این سرمایه گذاری اطلاع نداشته باشید، نه تنها سودی به دست نخواهید آورد بلکه فرصت برای سرمایه گذاری های بهتر را از دست خواهید داد. افرادی که به خوبی از شرایط این بیمه نامه، سیاست های آن، خدمات ارائه شده توسط شرکت بیمه گر و… اطلاع نداشته باشند، بازنده این ماجرا خواهند بود.

آگاهی از اشتباهات رایج برای خرید بیمه عمر به شما کمک می کند تا به دام نیافتاده و به خوبی بتوانید از این سرمایه گذاری بهترین بهره وری را داشته باشید:

1-   اشتباه در انتخاب نوع خط مشی و سیاست برای خرید بیمه نامه

به طور کلی دو نوع بیمه عمر وجود دارد که بر حسب بازه زمانی به دو دسته دائم و دوره ای تقسیم می شود. در بیمه عمر دوره ای شما تعیین خواهید کرد که برای چه مدت زمان قصد دارید در این روش سرمایه گذاری نمایید. اما بیمه عمر دائم، در کل دوره زندگی شما برقرار بوده  و می توانید از سود آن استفاده کنید. در این روش شما می توانید برای آینده سرمایه گذاری نموده و در موعد مقرر، از سود ان استفاده کنید.

2-   تعیین میزان نیاز به سود بیمه عمر

شما باید بدانید که به چه میزان سود از این نوع سرمایه گذاری نیاز دارید. اغلب مشتریان به این مسئله توجه نمی کنند. برای مثال اگر می خواهید بعد از فوت، بیمه عمر از وراث حمایت نموده، بدهکاری های شما را پرداخت نماید، هزینه های درمانی را پوشش دهد و… قطعا لازم است مبلغ سرمایه گذاری را بیشتر کنید. اگر درخواست شما از بیمه گر زیاد نیست، نیازی به پرداخت حق بیمه بیشتر هم نخواهد بود.

3-   عدم بررسی نرخ حق بیمه ها در شرکت های مختلف

توصیه می کنیم قبل از اینکه خرید بیمه عمر را نهایی کنید، حتما نرخ شرکت های بیمه گر را مقایسه و سپس براساس نیاز و بودجه مالی خود اقدام کنید. به جز خدمات ثابت، نرخ بیمه در مورد پوشش های اضافی در میان شرکت های بیمه متفاوت است.

4-   تاخیر در خرید بیمه عمر

همانگونه که می دانید این نوع بیمه نامه قرار است در طولانی مدت برای شما سود داشته باشد. هر چه زودتر برای خرید اقدام کنید، زودتر می توانید از بهره آن برخوردار شوید. در نتیجه تاخیر بیش از اندازه جایز نیست.

اشتباهاتی که در زمان خرید بیمه عمر باید از آن ها دوری نمود

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

19 − 13 =