تماس: 02191074724

الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد این امکان را برای بیمه گر و بیمه گذار فراهم می کند تا در مدت اعتبار قرارداد بتوانند تغییرات لازم را در داخل بیمه نامه لحاظ کنند. این تغییرات براساس قانون بوده و منابع طرفین را به همراه خواهد داشت. در واقع لازم است بدانید که از بعد از عقد قرارداد بیمه، طرفین به هیچ عنوان نمی توانند این سند رسمی را تغییرات داده و برخی موارد را به آن اضافه یا از آن حذف کنند. اما به هر حال در مدت اعتبار این قرارداد ممکن است گاها نیاز به برخی تغییرات، ضروری گردد. در این زمان الحاقیه ضمیمه سند بیمه خواهد شد.

الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد

الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد

انواع الحاقیه بیمه پاسارگاد

همانگونه که متوجه شدید الحاقیه به اندازه بیمه نامه دارای اعتبار است و در نتیجه ضمیمه سند بیمه خواهد شد. از این پس بیمه گر و بیمه گذار موظف هستند کلیه موارد مندرج در الحاقیه بیمه را رعایت نمایند. هر کدام از انواع بیمه براساس قوانین و مواردی که تحت پوشش قرار می دهد، الحاقیه های مربوط به خود را تعریف خواهد نمود. در مورد بیمه عمر نیز چند الحاقیه تعریف خواهد شد:

1-   الحاقیه فوت و از کارافتادگی

در صورتی که بیمه گذار به صورت کاملا ناگهانی فوت نموده و یا دچار از کارافتادگی شود، براساس قوانین مندرج در این بیمه نامه بیمه گر موظف به حمایت از او و وارثان خواهد بود. دقت شود که  خودکشی، خسارت های ناشی از جرم، آسیب های وارده به صورت عمدی، ابتلا به جنون، پرش از ارتفاع و… در این الحاقیه لحاظ نخواهد شد.

2-   الحاقیه پوشش تکمیلی بیماری های خاص

براساس این الحاقیه، شرکت بیمه از بیمه گذار در زمان ابتلا به بیماری های خاص شامل سرطان، سکته مغزی، پیوند اعضا و… حمایت خواهد کرد. البته لازم به ذکر است که اگر بیمار بالای 60 سال سن داشته و یا ابتلا به این قبیل بیماری ها ناشی از مصرف مواد مخدر و… باشد، بیمه گر هیچ تعهدی نسبت به بیمه شونده نخواهد داشت.

3-   الحاقیه معافیت از پرداخت حق بیمه

در صورتی که بیمه گذار به طور کامل از کار افتاده شده و به هیچ عنوان امیدی به ادامه فعالیت برای وی وجود نداشته باشد، بر طبق این الحاقیه بیمه گر تمام سرمایه بیمه عمر را به بیمه گذار پرداخت نموده و او را از پرداخت حق بیمه معاف می کند.

4-   الحاقیه بیمه آتش سوزی

بیمه گذار می تواند از شرکت بیمه پاسارگاد درخواست حمایت در زمان بروز آتش سوزی را داشته باشد. در این الحاقیه لحاظ می گردد که اگر آتش در اثر صاعقه، انفجار و… محل سکونت بیمه گذار را مورد خسارت قرار دهد، بیمه گر موظف به پرداخت خسارت خواهد بود.

 

الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد
  • الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد
5

خلاصه

الحاقیه بیمه عمر پاسارگاد این امکان را برای بیمه گر و بیمه گذار فراهم می کند تا در مدت اعتبار قرارداد بتوانند تغییرات لازم را در داخل بیمه نامه لحاظ کنند